Contact Members

    Required fields are marked *.






    thirty two + = thirty nine

    List of MembersĀ (by Region)

    East Midlands

    Jim Godfrey

    Brigg, North Lincolnshire

    Andrew Brown

    Market Harborough, Leicestershire

    Mark Tinsley

    Spalding, Lincolnshire

    Sam Godfrey

    Brigg, North Lincolnshire

    Nik Johnson

    Grantham, Lincolnshire

    Sarah Bell

    Rutland

    East of England

    James Black

    Stowmarket, Suffolk

    David Watson (Chairman)

    Cambridge, Cambridgeshire

    Martin Jenkins

    Boxworth, Cambridgeshire

    Tom Dye

    Holt, Norfolk

    London

    Norman Coward

    Chiswick, London

    North East

    Dominic Naylor

    Lilburn Estates, Wooler, Northumberland

    North West

    Mark Roach

    Aldford, Cheshire

    Northern Ireland

    Robert Moore

    Ballougry, Co Derry

    Scotland

    Andrew Gray

    Carnoustie, Angus

    South East

    Amy Jackson (Secretary)

    Witney, Oxfordshire

    Andrew Osmond

    Winchester, Hampshire

    Stephen Howe

    South Godstone, Surrey

    Professor David Leaver

    Canterbury, Kent

    Professor Richard Ellis

    Reading, Berkshire

    South West

    John Alvis

    Redhill, Bristol

    Felicity Richards

    Hayle, Cornwall

    West Midlands

    Scott Kirby

    Newport, Shropshire

    Nick Shorter

    Velcourt, Ross on Wye, Herefordshire

    Yorkshire and the Humber

    Stephen Fell

    Thorganby, North Yorkshire

    Lord Chris Haskins

    Driffield, East Yorkshire

    Tim Rymer

    Driffield, East Yorkshire

    David Alvis

    Everingham, York

    Map of Members

    Jim Godfrey

    Brigg, North Lincolnshire

    James Black

    Stowmarket, Suffolk

    Andrew Brown

    Market Harborough, Leicestershire

    Stephen Fell

    Thorganby, North Yorkshire

    Andrew Osmond

    Winchester, Hampshire

    Mark Tinsley

    Spalding, Lincolnshire

    David Watson (Chairman)

    Cambridge, Cambridgeshire

    John Alvis

    Redhill, Bristol

    Norman Coward

    Chiswick, London

    Sam Godfrey

    Brigg, North Lincolnshire

    Lord Chris Haskins

    Driffield, East Yorkshire

    Stephen Howe

    South Godstone, Surrey

    Martin Jenkins

    Boxworth, Cambridgeshire

    Nik Johnson

    Grantham, Lincolnshire

    Scott Kirby

    Newport, Shropshire

    Professor David Leaver

    Canterbury, Kent

    Felicity Richards

    Hayle, Cornwall

    Tim Rymer

    Driffield, East Yorkshire

    Professor Richard Ellis

    Reading, Berkshire

    Andrew Gray

    Carnoustie, Angus

    Mark Roach

    Aldford, Cheshire

    David Alvis

    Everingham, York

    Robert Moore

    Ballougry, Co Derry

    Tom Dye

    Holt, Norfolk

    Sarah Bell

    Rutland

    Amy Jackson (Secretary)

    Witney, Oxfordshire

    Nick Shorter

    Velcourt, Ross on Wye, Herefordshire

    Dominic Naylor

    Lilburn Estates, Wooler, Northumberland

    Key

    Arable
    Beef
    Composting
    Contracting
    Dairy
    Education
    Estates
    Fruit
    Goats
    Horticulture
    Media & Communications
    Mixed Farming
    Pigs
    Political
    Poultry
    Professional Services
    Science & Research
    Sheep
    Transport
    Turf
    Vegetables
    Youngstock